Kızılderili etiketi ile yayınlanan YouTube Videoları

 • +90 +90

  Kanada yerlisi olan 160.000'den fazla çocuk, 1990'lı yıllardan itibaren ülkedeki çocuk ve aileden sorumlu kurumların sistematik ayrımcılığına maruz kaldı. Kanada yerli halklarından olan First Nations (İlk Uluslar) yaşadıkları baskı ve ayrımcılık karşısında artık sessiz kalmıyor. +90, bu hafta Kanada yerlilerinin hak arayışını ekrana taşıyor.

  2021'de yüzlerce çocuğa ait toplu mezarların bulunmasıy...
 • Emre Durmuş Emre Durmuş

  Ben Emre Durmuş, bugün Kırgızistan'da çok ilginç bir yerde uyandım. Kızılderili çadırları. Bu konaklama yine airbnb üzerinden şans eseri bulduğum bir yer. Çadırların adına Tipi tent diyorlar. Sanırım şimdiye kadar kaldığım otel, hostel, kamp gibi bir çok yeri düşündüğümde en ilginç yerlerden birisi de burası oldu. Burada kalırken de size bir vlog çekmek istedim. Umarım izlerken de siz de keyif alı...
 • Coşkun Aral Anlatıyor Coşkun Aral Anlatıyor

  1800'lerde Beyaz Adam'ın yeni kıtaya gelmesiyle başlayan mücadele, bugün tüm dünyanın bildiği Kızılderili Soykırımı'na dönüştü. Bu soykırımın izlerini sürmek için Dakota'ya giden Coşkun Aral, bugün atalarının anısını yaşatan torun Kızılderililer'le tanışıyor.

  ABONE OLMAK İÇİN: http://bit.ly/2EVJley

  TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN!
  Web: haberci.com
  Instagram: instagram.com/coskunaral
  Twi...
 • Coşkun Aral Anlatıyor Coşkun Aral Anlatıyor

  Kanada'nın gerçek sahipleri Kızılderililerin çocukları, topraklarına gelen "beyaz adam"ın "iyi birer Kanadalı" olmaları için onların din okullarına zorla yerleştirildiler. Burada yaşananların korkunçluğu, 150 yıl sonra bugün bulunan toplu mezarlarda anlaşıldı. Bu kimlik, insanlık ve vicdan mücadelesini Coşkun Aral anlatıyor.
  #kızılderililer #kanada #kızılderili

  Kapak görseli: Kent Monkman

  VIDEO...
 • OMNIBUS OMNIBUS

  Kasımpaşa'dan Apaçi Selim'in selamı var desek?

  Historik'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile halk arasında bir efsane gibi dolaşan bir söylentiyi,
  Kızılderililerin Türk olma ihtimalini tarihsel ve coğrafi boyutlarıyla konuştuk.

  Bir Kızılderili atasözü der ki: Son video yüklendiğinde, son beğeni yapıldığında, son abonelik bittiğinde YouTube kullanıcısı izlenmenin tek başına yetmediğini anlaya...

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.