• Uzuun bir aradan sonra herkese merhaba! Evet, artık 3 kişiyiz! :) Oğlumuz Leo Meriç Mart sonunda aramızda katıldı ve bizi dünyanın en mutlu ailesi yaptı! Biz de bu videodaAlmanya'daki doğum hikayemizi anlattık ve soruları cevapladık.

  Bundan sonra maceralarımız 3 kişi devam edecek!

  Instagram hesabımız;
  https://www.instagram.com/yoldabiblog

  Hastane valizimize koyduklarımızın linki;
  https://ty....
 • Herkese merhabalar! Almanya'da doktorluk ile Almanya'da doktor olarak nasıl gelinir, doktorluk için Almanca nasıl öğrenilir, Almanya'da tıp denkliği nasıl alınır, Almanya'da doktorluk için iş nasıl bulunur, Almanya'da doktorluk şartları olmak üzere Almanya'ya doktor olarak gelmek isteyen herkese rehber olacak bir video hazırladık!

  Bütün sağlıkçıların sonuna kadar yanında olduğumuzu ve gönülden d...
 • Bu videomuzun konusu belli! Biz artık hazırız ve üç kişilik bir aile olmayı bekliyoruz. En heyecanlı günlerimizi sizinle paylaştık.

  Instagram hesabımız;
  https://www.instagram.com/yoldabiblog

  Hastane valizimize koyduklarımızın linki;
  https://ty.gl/rgcv9oljhe
 • Herkese merhabalar, bu haftanın konusu Almanya'da maaşlar. Hatta spesifik olarak Almanya'da mühendislik maaşları. Bilgisayar mühendisleri ne kadar kazanıyor? Gıda mühendisleri ne kadar kazanıyor? Kimya mühendisliği, endüstri mühendisliği, uçak mühendisliği ne kadar kazanıyor?

  Videomuzda bahsettiğimiz maaş hesaplama sitesi;
  https://www.brutto-netto-rechner.info/gehalt/gross_net_calculator_german...
 • Herkese merhabalar! Bu haftaki konumuz iş arama vizesi.

  Videoda, Almanya Nitelikli İş Gücü Yasası kapsamında iş arama vizesi nasıl alınır, şartlar nedir ve ne kadar süreli verilir onlardan bahsettik. Almanya göç yasası'ndan yararlanmanın en kolay yollarından birisi de iş arama vizesi, umarız video izleyen herkese yardımcı olur!

  Almanya'da bloke hesap açma ile ilgili yazımızı buradan okuyabilir...
 • Bir önceki kısa videomuzda Almanya'da 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olduğundan ve ek gelirlerden bahsetmiştik. Bu videomuzda ise asgari ücretle geçinilir mi, onu anlattık. Almanya'ya taşınmayı planlayanlar için not almalık bir video oldu!

  Almanya'da asgari ücret ne kadar videomuz;
  https://youtu.be/BpeaYdubGHQ

  Almanya'da kira ücretleri ile ilgili veriler;
  https://www.statista.com/statist...
 • Bu hafta kısa videolarımıza bir ara verdik çünkü Uludağ'daydık! Doğuma 6-7 hafta kala kendimize arkadaşlarımızla bir Uludağ planı yaptık ve 2 günü Uludağ'da bir kış kulübesinde geçirdik.

  Böyle maceraları özlemişiz, hem de 8 aylık hamileyken her şey daha heyecanlı. :) Peki bebekten sonraki gezi planlarımız nedir? Videonun sonunda onu da anlattık!

  Konakladığımız Karinna Orman Evleri'nin linkini ...
 • Herkese merhaba! Bu haftamızın konusu Almanya'da Asgari ücret 2022. Almanya'da asgari ücret ne kadar, elinize ne kadar geçiyor ve asgari ücrete ek olarak ne kadar para kazanabilirsiniz onu anlattık!

  Brüt ve net maaşınızı bu siteden hesaplayabilirsiniz. Eğer evliyseniz ve evde iki kişi çalışıyorsanız vergi sınıfınızı 4 gibi hesaplayın. Tek kişi çalışıyorsa da 3 gibi.
  https://www.brutto-netto-rech...
 • Bu haftaki kısa videomuzda Almanya Göç Yasası'nın son durumundan ve göç yasasındaki değişikliklerden bahsettik.

  Almanya artık bir göç ülkesi oldugunu kabul etti ve her sene ihtiyacı olan en az 400.000 yeni işçi için yeni düzenlemeler getiriyor. Bakalım 2022'de göç yasasıyla gelmek isteyenleri neler bekliyor.

  Almanya'nın güncel pozitif meslek listesi:
  https://www.arbeitsagentur.de/jobsuche/

  Ola...
 • Bu haftadan itibaren 3 dakikalık kısa içeriklerimizle Youtube'dayız! Gezi videolarımıza ek olarak her hafta 3 dakikalık Almanya'da Yaşam ile ilgili kısa içerikler çekip, sizin de sorularınızı artık bu şekilde yanıtlayacağız!

  İlk videomuzda Almanya'da seçim sonrası gerçekleşecek değişikliklerin yabancıları da ilgilendiren kısımlarından bahsettik. Yeni koalisyonla birlikte Almanya'da yaşayan Türki...
 • Doğuma yaklaşık 10-12 hafta kalmışken Almanya'da hamilelik sürecinin iyi ve kötü yanlarını, Türkiye ile farklarını ve yaşadığımız zorlukları anlattık.

  Sorularınızı ve kendi tecrübelerinizi yorumlara bekliyoruz!

  Bizi Instagram'dan takip etmek isterseniz;
  https://www.instagram.com/yoldabiblog/

  Almanya'ya göç etmek ve Almanya'da yaşam ile ilgili tüm yazılarımız için;
  https://www.yoldabiblog.com/
 • İsveç bizi kendisine hayran bırakırken bir yandan da refah seviyesi, özgürlük seviyesi ve günlük dertleriyle çok şaşırttı!

  Stockholm'da geçirdiğimiz 72 saati paylaştık, İsveç'te asgari ücret, günlük problemler ve ülke ekonomisini de anlattık. Boşuna dememişler, coğrafya kaderdir.

  İsveç'in günlük ve siyasi problemleri tabii ki bu videoda bahsettiklerimizle sınırlı değil. Göçmen problemleri, siy...
 • Herkese merhaba, 4 haftalık bir aradan sonra Kapadokya videomuzla geri döndük! Kapadokya bizim artık son iki kişilik gezilerimizden ve bu sebeple çok heyecanlıyız.

  Bakalım 6 aylık hamileyken Kapadokya'yı gezmek nasılmış!? :)

  Videoda geçen yerler;
  Museum Hotel
  Zelve Açık Hava Müzesi
  Derinkuyu Yeraltı Şehri
  Mithra Cave Hotel Terası

  Bizi Instagram'dan takip etmek isterseniz;
  https://www.insta...
 • Berlin'de Türk lezzetlerini Türkiye'den daha iyi yaptıkları oluyor desek?

  Bu şehre geldiğimizde farkettik ki simitçisinden tutun mantıcısına kadar her şey şehrin yemek kültürünün bir parçası olmuş durumda. Yabancıları çılbır yerken, ya da menemencide sıra beklerken görüyorsunuz, ve bu bizim aşırı hoşumuza gidiyor!

  Gelsin Berlin'de Türk lezzetleri videosu, bizden uyarması açken izlemeyin!

  Par...
 • Başından beri yolculugumuzda bizimle olan sizlerle tabii ki de bebeğin cinsiyetini paylaşmasak olmazdı! :)

  Bebek beklediğimizi söylediğimizden beri çoğu zaman şöyle yorumlar alıyoruz; ''saçların dolgunlaşmış, kesin kız!'', ''tuzluya çok düşkünsün, kesin erkek!'' gibi. Biz de once bu teorilerin tamamini test ettik ve test sonuçlarına gore sonuc kız çıktı!

  Peki gercekte cinsiyeti nedir? :) Video...
 • Bundan 1 sene önce bir video çekmiş ve Almanya'ya göç etmeye değer mi onu sorgulamıştık ve Türkiye'ye döneceğimizi söylemiştik! Bebek beklediğimizi söyledikten sonra en çok sorulan sorulardan birisi hala Türkiye'ye dönüp dönmeyi düşünmediğimiz oldu.

  Videoda bundan sonraki planlarımızı anlattık! Hem de Roma sokaklarını gezdik. Hamileyken gezebilecek miyim, çocuktan sonra gezebilecek miyiz, ve Türk...
 • Sizinle bu haberi paylaşıyor oldugumuz icin çok mutluyuz! Ailemizin yeni üyesini sevgiyle ve heyecanla bekliyoruz!

  Ne dersiniz kız mi erkek mi? :)

  Ve kanalımıza abone olmayı unutmayın! :)
  https://www.youtube.com/channel/UCu0dBCi8o1nzfSLheiXSlhQ?sub_confirmation=1

  Instagram hesabımız;
  https://www.instagram.com/yoldabiblog
 • Almanya’ya öğrenci olarak gelmeden önce keşke bilseydik dediğimiz 5 altın tavsiyeden bahsettik!

  Videoda bahsettiğimiz TransferGo uygulamasını indirmek ve kullanmaya başlayan her arkadaşınız için 22€ kazanmak için linke tıklayabilirsiniz;

  https://bit.ly/yoldabiblog_tgo

  Bloke hesap yazımız;

  https://yoldabiblog.com/almanyada-bloke-hesap-nasil-acilir-2019/

  Almanya’da burslar;

  https://yoldabiblo...
 • Böyle tecrübeler yaşamayı çok özlemişiz! Almanya'nın Fransa sınırında bir mısır tarlasında balon evde kaldık!

  Dışarıdan da tamamen gözüken bu balon evde kalır mıydınız? İzlemeden karar vermeyin!

  Kaldığımız evin Airbnb linki; https://www.airbnb.com/rooms/44553721?guests=1&adults=1&s=67&unique_share_id=7e07783b-7d4a-410c-83f1-9942480eb5a2

  İlk defa Airbnb kullanacaksanız ve şuradan Airbnb’ye üye...
 • Türkiye’deyken çektiğimiz ama koymaya bir sürü fırsat bulamadığımız Mersin videomuz yayında!

  Biz bu videoyu çektiğimizde Mersin'de yangınlar henüz yaşanmamıştı. Umuyoruz ki doğa kendisini zamanla yenileyecek, Mersin'de kaybettiğimiz yeşillere tekrar kavuşacağız.

  Güzeller güzeli Mersin'de Mersin lezzetlerini denediğimiz videomuza hoşgeldiniz! Sonuna kadar izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı unu...

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.