Havadan Şarj Yağdıran Teknoloji: Xiaomi Mi Air Charge

webtekno


Xiaomi Mi Air Charge ile gündeme gelen, gerçek kablosuz ve temassız, yani havadan şarj sistemlerinin nasıl çalıştığını açıklayacağız.

Bu konuda mevcut en belirgin ürün Mi Air Charge teknolojisi olduğu için konuya bu ürün üzerinden odaklanıyoruz. Ayrıca Mi Air Charge gibi teknolojiler sağlığa zararlı mı, yakından bakıyoruz.

Xiaomi Mi Air Charge nasıl çalışıyor, gerçekten de cihazın bulunduğu odaya girince telefonunuz, tamamen temassız şekilde, havadan şarj oluyor mu?

Mi Air Charge evin içerisinde kısa boylu su sebili gibi duruyor. Ancak içerisinde enerjiyi hava yoluyla iletmek için geliştirilen yüksek teknoloji bir sistem var. 5 fazlı anten sayesinde odanın içerisindeki akıllı telefonun yerini anlık olarak tespit ediyor, ardından 144 antenli sistemi ile milimetre hassasiyetindeki enerji dalgalarını telefona gönderiyor.

Xiaomi’nin açıklamalarına göre birden fazla cihazı aynı anda 5W gücünde şarj etmek mümkün. ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.