Elon Musk'ın Uzaydan İnternet Projesi: Starlink Nedir? (Ofise Bağlatıyoruz!)

webtekno


Merhaba Webtekno takipçileri; bu videomuzda Elon Musk’ın temellerini attığı yeni internet ağı Starlink’i size 2 dakika içerisinde özetlemeye çalışıyoruz. Starlink nedir, kaç para, kaç uydusu var ve nasıl çalışır, internet fiyatları ve hızı ne kadar, daha da önemlisi Starlink’e nasıl başvuru yapılır ve Türkiye’ye ne zaman gelecek sorularına yanıt veriyoruz.

Bildiğiniz gibi yeryüzündeki internet ağının çok büyük bir kısmı yer altı ve okyanus tabanında bulunan, kıtalar arası kablolu bağlantılardan oluşuyor. Yani evde kablosuz internet kullansak da aslında global ağın büyük bir kısmı kablolardan ibaret diyebiliriz. İşte Elonn Musk da bu sorunu çözmek için Starlink adında bir girişim başlattı.

Starlink nedir?

Starlik, en kaba tabirle doğrudan uydudan internet hizmeti veren sistemin ve bu hizmeti veren şirketin adıdır. Yeryüzüne ortalama 550 km mesafeye konumlandırılan mini uydularla Dünya’nın çevresi ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.