Tarihin En Kısa Savaşı: Neden 38 Dakika Sürdü?

ViBio


İnsanlık tarih boyunca binlerce savaşın içine soktu kendini. Çekirdek ailelerin kendi içinde girdiği iktidar savaşlarından, onlarca ülkenin dahil olduğu dünya savaşlarına kadar tüm kavganın gürültünün temeli çıkarlar oldu. Bazıları dinini yaymayı hedefledi, bazıları topraklarını genişletmeyi, bazıları da sömürdüğü ülke sayısını artırmayı. Tek ortak nokta da çıkarlar oldu her zaman.

Birçok kişi tarihin en kısa savaşının sadece 2 saat süren Mohaç Meydan Muharebesi olduğunu düşünür. Ama bu bilgi maalesef yanlış. Şimdi bunu söyledim diye siz bizi Osmanlı düşmanı ilan etmeden hemen açıklayayım. Bi o kaldı zaten. Mohaç, tarihteki en kısa meydan savaşı olarak geçiyor.

Çünkü bildiğiniz gibi savaşlar da kategorilere ayrılabiliyor. Bahsettiğim savaş ise Mohaç’la aynı kategoride olsa bile yine önde olurdu. Üzerinde güneş batmayan ülke olan İngiltere’nin bugünün tabiriyle prime zamanları… Sanayi ....


Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.