Mahmut Hoca (Kel Mahmut) Aslında Kimdi?

ViBio


Tam adını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Evet Mahmut Alnıgeniş’ti onun tam adı. Neden tamamını bilmiyoruz, çünkü kendini tanıtırken bir lakap bulunmasına bile izin vermemişti.

Hem müdür yardımcısı hem de tarih öğretmeniydi. Sivas Lisesi, Konya Lisesi, Erzincan Lisesi derken koca Anadolu’da oradan oraya sürülmüştü. İdealist karakteri çökmeye yüz tutmuş eğitim sistemiyle bir türlü uyuşmuyordu.

Öğretmen eğitmekten uzak tüccarlığa daha yakın bir meslek haline gelmişti. Talebelerin ise bilgi talep etme gibi bir derdi yoktu. Hababam Sınıfı da bu durum en iyi özetiydi. İdealizm ve anarşizmin karşı karşıya gelişi de pek hoş olmayacaktı.

Hiç evlenmedi. Hayatını eğitime ve eğitilemeyen öğrencilere adamış olan bir adamı kim neden sevsin? Hele birde diyar diyar peşinden gidecek kadar? Sevmedi de… Ona da Hafize Ana baktı okulda.

Öğrencilerin baş müttefiki Hafize Ana. Çocuk sahibi olamayınca, Hababam’ın başına ....


Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.