İngiliz İstihbarat Belgelerinde Atatürk Nasıl Anlatılıyor? | "Tehlikeli Biri"

ViBio


Uzmanlara göre 20. yüzyılın, hem dünya hem de Türkler açısından baktığımızda en uzun ve en zor yılıydı 1919. Türkler, 30 Ekim 1918’de imzaladıkları Mondros Ateşkes Antlaşması’yla savaştıkları tüm cephelerde kaybettiklerini kabul etmiş ve teslim olmuştu.

İngilizler’in başını çektiği İtilaf Devletleri, Osmanlı yönetimini neredeyse tamamen ele geçirmiş, Sevr’in zeminini hazırlarken 3 kıtaya yayılan topraklardan geriye kalanları paylaşmaya devam ediyordu. İlk kez Ruslar tarafından Hasta Adam olarak adlandırılan Osmanlı, artık kaderine razı gelmiş, ölümü bekleyen bir idam mahkumu gibi ayaklarının altındaki tabureye vurulmasını bekliyordu.

Son dualar çoktan edilmiş, topraklar paylaşılmış, kaynaklar yağmalanmış, 1071’den beri Türkler’in diyarı olan Anadolu, artık başkalarının oyun sahası olmuştu. Her şey bu kadar kolay olmadı elbette. 200 yıldan uzun sürmüştü cihana karşı tek başına savaşan ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.