İlklerin Tarihi: YouTube'da Yayınlanan İlk Videonun İlginç Hikayesi

ViBio


Tarih 1 Şubat 2004. Teksas’taki Reliant Stadyumu’ndaki binlerce kişilik kalabalık Super Bowl finali için yerini almıştı. Tribünlerdeki coşku sahaya da yansıyor, Carolina Panthers ile New England Patriots oyuncuları terlerinin son damlasına kadar mücadele ediyordu.

İlk yarının büyük bölümü sessiz geçilirken son 3 dakikasında gelen 24 sayı coşkuyu iyice arttırmış ve bu yayın 144 milyon kişi tarafından canlı olarak izlenerek dünya rekoru kırmıştı. Eee Super Bowl bu, her sene kendisine ait izlenme rekorları kıran, dünyanın en büyük çaplı spor organizasyonu.

Sizce gerçekten dünyada Amerikan Futbolu bu kadar çok mu seviliyor? Elbette hayır, maçların izlenmesinin arkasındaki tek sebep bu değil. Asıl şov maç sırasında değil, mola verildiğinde, yani devre arasında başlıyor. Super Bowl’un devre arası şovlarında dönemin en büyük yıldızları sahneye çıkıyor ve istisnasız her sene dünya gündemine oturuyordu.

Bu se ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.