Deniz Salyası Nasıl Ortaya Çıktı?" l Marmara Öldü! "İlklerin Tarihi"

ViBio


Marmara Denizi ölüyor, diye başlamayacağım bu videoya. Çünkü Marmara Denizi öldü. Orası artık bir ölü deniz. Yaşamayan ve yaşatmayan bir yer.

Balıkçılığın kalbi, fabrikaların güç kaynağı, uzağa gidemeyenler için yüzülebilecek bir deniz, şehirlerin kuruluş felsefelerinin hareket noktası. Çünkü ilk insanların bir nehir kıyısında yaşaması gibi biz de Marmara'nın çevresine kurduk şehirlerimizi. Dünyanın en özel iç denizlerinden birini güç kaynağımız yaptık.

Peki ne oldu sonunda? Milyonlarca yıldır, MİLYONLARCA YILDIR orada bulunan denizi, sadece 50-60 yılda öldürdük. Peki nasıl ortaya çıktı? Kim öldürdü? Hiç boşuna televizyondaki "hepimiz öldürdük" sözlerine inanıp vicdan yapmayın. Çünkü asıl katil biz değiliz. Kim olduğunu ve deniz salyasının ilk kez ne zaman ortaya çıktığını şimdi göreceğiz.

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.