Savaş Muhabirleri Belgeseli: Savaşın Tanıklığı

REFLEKT


Gazetecilikte en zor görev savaş bölgesinde olmaktır. Her tür sıcak çatışma ortamında zorlu engelleri aşarak olay yerine ulaşır ve ellerindeki materyali yayın kuruluşuna ulaştırırlar.

Geriye sadece sakatlar, mağdurlar ve suçlular ordusu kalan savaşlarda o ortamda bulunmak, “mesleğini” icra etmek… Savaşı yaşamak onlar için öncelikle aşırı kişisel bir deneyim. Sonrası için ise sağlam bir psikoloji gerekmektedir. Çünkü savaşta ilk yitirilen, gerçekliktir.

Savaşı herkes kazanmak ister fakat savaşın kazananı yoktur. Baştan sona gri renkli bu olguda iyi bir gazeteci olarak manipülasyona izin vermezler. Bu kadar çok acı ve ölüm kesinlikle şovun bir parçası değildir. “Şov” hiç değildir.
Amaçları cephede ve sokakta savaşın anlamsızlığını anlatmak, gerçek etkiyi tüm çıplaklığıyla göstermek. Savaş muhabirliği onlar için sürekli ahlaki değer öğüten, geriye bir şey bırakmayan deneyim. Kurtulunamayacak b ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.