• #ESG #Oyun #internet
  Oyun oynamak neden yasaklanır?

  ESG’nin hızına yetişemeyen bogomiller için 0.75x’i aldık, yepyeni bir format yaptık! Bu bölümde Emrah Safa Gürkan ile KYK yurtlarında oyun oynamanın yasaklanması üzerine sohbet ettik, laf lafı açtı, oyunlar-kavramlar-hikayeler havada uçuştu… Diyeceğimiz o ki, dilediğinizce oyun oynayın!

  Hepsi ve daha fazlası şimdi yayında!
  Ayrıcalıklardan yarar...
 • #ESG #Yalan #101
  Yalancının mumu bu bölümde söner...

  101'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile yalan üzerine konuştuk. Yalan olgusu, toplumsal yapıda ve sosyolojide hangi şaşırtıcı gerçeklere işaret ediyor? Neden yalan söyler, yazar ya da yalana göz yumarız? Yalansız bir dünya mümkün mü?

  Hepsi ve daha fazlası yeni bölümde!
  Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
  https://www.youtub...
 • #ESG #İlberOrtaylı #Tarih101
  x0.75 ile x1.5 arasında gidip geleceğimiz Büyük Buluşma, 2. bölümüyle yayında! İlber Ortaylı ile Emrah Safa Gürkan, 1. bölümde tarihten sosyolojiye, antropolojiden kitaplara uzanan sohbeti koyulaştırıyor. Yeni bölüm şimdi yayında!

  Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
  https://www.youtube.com/channel/UCmZUVTP8dtWqmsVhqt7tPEQ/join
 • #ESG #Film #Çin
  En büyük hayali bisiklet olan bir Çin İmparatoru düşünün...

  Opus Magnum'un yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile Bernardo Bertolucci'nin 1987 yapımı ve Oscar ödüllü unutulmaz filmi Last Emperor'ı konuştuk. Hazırlanışıyla da konusuyla da klasikler arasına girmeyi hak eden ve Qing hanedanının son hakanı Puyi'nin yaşam öyküsünü anlatan film, eşsiz bir tarihsel pencereyi aralıyor. Üste...
 • #9Eylül #İzmir #ESG
  Historik'in yepyeni ve özel bölümünde, Milli Mücadele döneminde kritik öneme sahip olan güzel İzmirimizin düşman elinden kurtuluşunu bilinmeyen yönleriyle konuştuk.

  İzmir'in kurtuluşunun 100. yıl dönümünde, bize bağımsız ve özgür bir ülke bırakmak için hayatını feda eden tüm kahramanlarımıza sonsuz saygıyla...

  0:00 Başlangıç
  0:29 İzmir Milli Mücadele için çok kritikti
  3:23 Yu...
 • #ESG #Palermo #trip
  Forza Palermo!

  ESG Tripte'nin yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan'ın Palermo macerası yepyeni uğraklarla devam ediyor. Tarihe tanıklık eden İtalya'nın en güzel kentlerinden biri olan Palermo'da ayak basmadık yer bırakmadık, gezerken öğrendik!


  00:00 Giriş
  00:06 Normanların Sarayı / Palazzo dei Normanni
  03:00 Mozaikler: Cappella Palatina
  11:00 Appartamenti Reali
  16:50 Sale Duca ...
 • #30ağustos #zaferbayramı #atatürk
  "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır."

  Büyük zafer 100 yaşında! Emrah Safa Gürkan ile Historik'in bu bölümünde, bilinmeyen yönleriyle 30 Ağustos 1922'de sonuçlanan Büyük Taarruz'u ve Zafer Bayramı'nı konuştuk. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusal egemenliğimiz ve bağımsızlığımız için canını ortaya koyan...
 • #sicilya #italya #gezi
  ESG Tripte, İtalya teyakkuzda!

  Sicilya yolculuğunda yeni durağımız, hozomuzun perspektifinden tarihte mafyatik ilişkilere ev sahipliği yapan Palermo'ydu. Her kent bize bir şeyler söylüyor, ama Palermo bir başka... Hem gezip hem öğrendiğimiz, çeşitli soruların peşinden koştuğumuz yeni bölüm ve daha fazlası elbette şimdi yayında!

  Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala k...
 • #sicilya #italya #gezi
  ESG Tripte, İtalya kendisine dikkat etsin!

  Sıcak sıcak, yepyeni içerik dizimizde Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan ile "çok gezen mi bilir, çok okuyan mı" sorusunu rafa kaldırıyoruz, hem geziyoruz hem öğreniyoruz! Sicilya yolculuğunun ilk durağı olan Siraküza'da ESG'nin perspektifinden tarihe, kültüre ve sanata yolculuk ettik. Hepsi ve daha fazlası şimdi yayında!

  Ayrıcalıklard...
 • #Kitap #Tarih #esg
  Artık "Ne Okuyalım?" diye sormaya son!

  Omnibus'un mis gibi yaz hediyesi, Emrah Safa Gürkan ile kitaplar üzerine konuştuğumuz, ondan tavsiyeler aldığımız yepyeni bir içerik dizisi! Ne Okuyalım'ın ilk bölümünde Emrah Safa Gürkan, tarih alanında okuma yapmak isteyenlere yol gösterecek birbirinden faydalı kitapları tanıttı, okura çeşitli önerilerde bulundu. Bogomillere ise hemen k...
 • #ESG #Dilozof #felsefe
  Konuşuyoruz, öyleyse varız...

  101'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan'ın konuğu Pelin Dilara Çolak yani YouTube'da tanıdığınız ismiyle Dilozof oldu.

  Felsefenin ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı, günümüzde felsefenin nasıl ayakta kaldığı (ya da kalıp kalmadığı) gibi pek çok konunun tartışıldığı bu bölümü kaçırmayın, düşüncelerinizi ise yorumlarda belirtin!

  Ayrıcalıklardan y...
 • #lego #esg #işbirliği
  “İyi ki varsın” dediğimiz 90 yıllık eğlence!
  Bu içeriğimizin sponsoru, hepimizin çok sevdiği LEGO oldu. Yaratıcılığı teşvik eden ve bizi
  dilediğimiz gibi inşa etmekte özgür bırakan LEGO, yoluna her geçen gün daha da büyüyerek
  devam ediyor. Hem çocuk hem yetişkin hepimizin hayatında olan LEGO’nun 90. yaşını neşeyle kutluyoruz. Dünyayı oyun alanına çevirmeye devam! #LEGO90Yaş...
 • #BüyükİstifaHareketi #101 #İşbirliği
  Dünyanın bütün beyaz yakalıları birleşin...

  101'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile özellikle pandemi döneminde pik noktasına ulaşan Büyük İstifa Hareketi'ni konuştuk. Pek çok sektörde çalışan ve çoğunluğu beyaz yakalı çalışanlar, neden işlerinden istifa ediyor? İstifa edenler yaşamını nasıl sürdürüyor? Yeni bir sosyal hareket mi doğuyor? Hepsi ve daha faz...
 • #ESG #Entelektüel #101
  Bu bölümü şık bir fular ve klasik müzik eşliğinde izleyiniz...

  101'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile "entelektüel" kavramı ve entelektüel olmak üzerine konuştuk. Entelektüel kime denir, nasıl entelektüel olunur? Entelektüel olmak neden toplumumuzda kötü bir çağrışıma sahip? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde!
  -----
  Cif'in Temizken Güzel kampanyası kapsamında çevremizi ...
 • #Robot #Türk #işbirliği
  Tarihin düşünen ilk robotu bir Türktü!

  İmkansız Hikayeler'in yeni bölümünde Emrah Safa Gürkan ile, hem hareket eden hem de düşünen ilk insan otomatı olan Satranç Oynayan Türk'ü konuştuk. Wolfgang Ritter von Kempelen adlı Macar mekanikçinin icat ettiği, satrançta Napolyon Bonapart'ı bile dize getiren Robotürk'ün hikayesi şimdi sizlerle!
  ---
  Cif'in Temizken Güzel kampanyası ...

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.