EN ÇOK TELİFİ BEN YEDİM!

Mendebur Lemur


Herkese merhaba ben Hakan, bugün Youtube'daki telif türleri ve hangi koşullarda bu telifin geçersiz olduğuyla ilgili bildiklerimi anlattığım bir video hazırladım. Videoda da bahsettiğim üzere şu sıralar Yorekok'un başlatmış olduğu bir akım var ve gördüğüm kadarıyla kanal sahipleri gelen teliflerden oldukça şikayetçiler.

Genel olarak kişiler Amerika'daki kanalların telif yemediği yönünde bir genel yanılgıya sahip fakat Pyrocynical gibi kanallar bile aslında pek çok telif yemekte, çünkü bu telif bildirimi yasal bir süreç ve Youtube gelen bu yasal talebi kabul etmek zorunda, ama adil kullanım gibi konular devreye girdiğinde video Youtube avukatları tarafından incelenerek tekrar yayına alınıp ceza kalkmakta. Türkiye'de direk olarak bir adil kullanım yasası olmasa da eleştiri hakkı üzerinden giderek ve bu hakkın sınırlarını aşmadığınız sürece aynı şekilde telife itiraz etme hakkınız oluyor.

Eleştiri kanallarının artma ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.