En Büyük GEMİ MAKETİNİ Yaptım!

Mendebur Lemur


WoW indirme linki: https://wo.ws/2FGNpAp
Bugün Türkiye'de satılan en büyük gemi maketi olan Revell'in Cutty Sark modelini yaptım. Toplam 698 parçadan oluşan ve 91cm'lik model yelkenli gemiler arasında bir efsane olan Cutty Sark ismindeki gemiyi baz alıyor.

1:96 ölçeklendirmede olan modelde gerçekten aşırı küçük parça ve detaylar var, boyama işlemi için pratik olması açısından akrilik boya tercih ettim ve ona rağmen 6 gün uğraştırdı. Bu hobi için maket gemi ile başlamak ne kadar doğru bir tercihti bilmiyorum, özellikle iplik ve yelken kısımları uğraştırıcıydı. Maket araba veya uçak ile başlasam çok daha kolay olabilirdi ve işin mantığını da anlamış olurdum diye düşünüyorum.

Bu arada yurt dışı online alışverişle alınabilecek biraz daha büyük gemi modelleri mevcut fakat buradan satın alabileceğim en büyük model buydu. Böyle bir hobi edinmek isteyen kişilerin seveceği bir içerik olmuştur diye umuyorum, iyi sey ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.