Edirne, Mimar Sinan, Selimiye - Olmaz Öyle Saçma Mimarlık - Ebru Tabak C. - B03

FluTV


Çok sevdiğiniz, özlediğiniz Mimarlık serimiz nihayet karşınızda! Bu kez Ebru Tabak’tan Edirne’nin mimari yapılarını, Selimiye Camii’yi ve Mimar Sinan’ı dinliyoruz.

Edirne’nin tarihi yapıları neler? Selimiye Camii’nin yapısal özellikleri nedir? Mimar Sinan gerçekten bir dahi miydi? Selimiye mi daha büyük Ayasofya mı? Leonardo da Vinci ile Mimar Sinan’ın ortak noktaları neler? İnşaat mühendisi ile mimar arasındaki fark nedir? Edirne Eski Camii’nin mimari yapısı nasıldır? Mimar Sinan hakkındaki mitler nelerdir? Mimarlık sanattan sayılır mı? Mimari eğitimde yapıları görmek şart mı? Mimar Sinan Osmanlı’da neden baş mimar oldu? Mimar Sinan devşirme mi? Selimiye Camii’nin tarihçesi nedir? Edirne’nin tarihsel önemi nereden gelir? Tonoz, lento, kemer, şerefe, kolon, taşıyıcı yapı ne demektir? Kubbe nasıl inşa edilir? Edirne Eski Camii nasıl bir yapıya sahip? Selimiye Camii neden restore ediliyor? Zemin mekaniği nedi ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.