Cinayetin Bilimi: Canavar Komşum Nasıl Yakalandı?

Evrim Ağacı


Size Teksas’ta doktora yaptığım sıralarda başımdan geçen ürkütücü bir hikayeyi anlatayım. O zamanlar “motel” dedikleri tarzda bir yerde, ikinci katta kalıyordum. Komşular çok sık taşındığı için ve ben de geç saatlere kadar çalıştığım için neredeyse hiçbirini tanımıyordum. Bir gün akşam 5.5 gibi laboratuvardan eve geldim, kapıdan girerken alt kat komşumun arabasının bagaj kapağının açık olduğunu gördüm. Ama park yerinde, evin tam karşısında, taşınırken kullanılan kamyonetlerden olduğu için, çok üzerine durmadım. Bunlar da taşınıyorlar diye düşündüm. Eve girdim, Evrim Ağacı’nın günlük işleri ile uğraşmaya başladım. Kulağımda müzik, kaptırmış gidiyorum.

45 dakika kadar sonra, alt kattan, birkaç dakika boyunca, her seferinde birkaç saniyeliğine, tok, tok diye aralıklı birkaç ses geldi, sonra sustu. Kulağımdaki müziğe rağmen duyabildim; ama üzerinde pek durmadım; çünkü hem kısa süre ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.