• Hasat bitti, tırlarca domates hazır. İspanya'nın València kasabasındaki Buñol'da 1948'den beri yapılan festival başlıyor.

  Peki küresel gıda krizi söz konusuyken milyonlarca euro kazanmak için en çok kullanılan gıda ürünlerinden domatesi böyle tüketmek ne kadar doğru? Yıllarca farklı savaşların izini sürdükten sonra sizlere bu sefer kansız bir savaşı, Domates Festivali'ni (La Tomatina) anlattım.
  ...
 • Coşkun Aral, yıllara yayılan ve Dünya -Türkiye tarihine tanıklık eden çalışmalarından oluşan arşivini anlattığı bu bölümde arşiv korumanın önemi ve zorluğuna dikkat çekiyor. Kingston XS2000 Harici Cep Boyutu Taşınabilir SSD ile arşiv oluşturmanın, aktarmanın hatta gerektiğinde yanında kolayca taşımanın kullanıcılar için nasıl keyifli hale geldiğini sizlerle paylaşıyor. #KingstonIsWithYou

  Kingsto...
 • Türkiye'nin Avrupa'ya açılış kapılarından Kırklareli'de, ilk çağlardaki insanların yaşayışlarına OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak'ıyoruz. Kırklareli Aşağıpınar arkeolojik çalışma alanında çıkarılan bulgularla Anadolu'dan gelen et yemek kültürünün sulu yemeğe dönüşünün; oradan da Avrupa'ya yayılışının hikayesini Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan'dan dinliyoruz.

  OPPO'yla Bir de #BuAçıdanBak · Tüm Bölüm...
 • Yapılan bir araştırma dünyanın en öfkeli ülkeleri sıralamasında Türkiye ve Lübnan'ın lider olduğunu ortaya çıkardı. Peki bu ne anlama geliyor? Yıllarca Lübnan'da ve Ortadoğu'da yaşayan gazeteci Eyüp Coşkun ile Coşkun Aral anlatıyor'da hem bu konuyu hem de coğrafyanın bugününü konuşacağız.

  21 Ağustos Pazar saat 10:00'da canlı yayında görüşmek üzere...

  Söz konusu araştırma: https://www.statista.co...
 • Rusya-Ukrayna savaşı, Rusya'yla yapılan yeni anlaşmalar, ülkede ve bölgedeki son gelişmeler Suriye-Türkiye ilişkileri üzerinde nasıl etkili olur? Önümüzdeki süreçte Türkiye'yi Suriye'de neler bekliyor? 14 Ağustos saat 10:00'da canlı yayında Timur Akkurt'la konuşacağız.
 • OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak serisinin bu bölümünde İstanbul tarihinin gizem dolu,mühendislik harikası Yerebatan Sarnıcı’ndayız. Restorasyonu tamamlanan Yerebatan Sarnıcı’nda İstanbul’un tarihine, Medusa'ya, yeni heykellere ve suyun yolculuğuna tanıklık ediyoruz.

  OPPO'yla Bir de #BuAçıdanBak · Tüm Bölümler Burada:
  https://youtube.com/playlist?list=PLG3BX7SjVuyhrsgRfHPwDh50YuG3TKMQE

  VIDEOYU BEĞE...
 • Tarım havzalarının, sulama kanallarının yanı başına gelişigüzel atılmış çöpler, yakılmış kimyasallar. Adana'nın çöp dağları arasında dikkat çeken yabancı ambalajlar. Daha kendi çöpümüzü dönüştüremeden başka ülkelerden aldıklarımızla oluşan çöplükler, yalnızca doğayı ve sağlığı değil tüm geleceğimizi tehdit ediyor.

  ABONE OLMAYI, BEĞENMEYİ, YORUMLAMAYI VE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN!

  Web: h...
 • Yıllar önce Bahamalar'da birlikte yüzdüğüm deniz kaplumbağaları, yumurtlamak için Muğla'dan Mersin'e bizim sahillerimizi seçiyorlar. Ne var ki insanlardan milyonlarca yıl önce bu gezegende olan kaplumbağaların kıyılarımızdaki yaşam mücadelesi pek kolay değil. OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak'ın yeni bölümünde Caretta Caretta’ların ve yeşil kaplumbağaların okyanuslara ulaşma hikayesine tanık oluyoruz.
  ...
 • Coşkun Aral’ın dünyanın dört bir yanında tanık olduğu olayların fotoğrafları, 18 sanatçı tarafından Ferda Art Platform’daki Tanık isimli sergide yorumlandı. OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak serisinin bu bölümünde Coşkun Aral, Sözün Bittiği Yer kitabındaki fotoğraflarına farklı disiplinlerden sanatçıların kendi yorumlarını ekleyerek farklı bir açıdan baktıkları işleri anlatıyor.

  OPPO'yla Bir de #BuAçı...
 • Dünya, ekonomide ve gıdada yaklaşan krize hazırlanırken Türkiye kendi deneyiminde çıkar yol arıyor. Asgari ücret, yaşam koşulları, gıdaya erişim sadece bugünün değil yakın geleceğin kritik sorunları. Bu hafta açlığın nelere yol açabileceğini geçmiş tecrübelerle birlikte Sevgili Timur Akkurt ve Dr. Dilşat Baş ile konuşacağız.  #Açlık #Yoksulluk #CoşkunAral
 • 1965 yılında Kısmet isimli teknesiyle dünya turuna çıkan Sadun Boro, milyonlarca insanın hayalini gerçekleştirdi. OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak diyen Coşkun Aral; yapılmaz deneni yapan, hayata farklı bir açıdan bakmış deniz tutkunu Sadun Boro’yu anlatıyor.

  OPPO'yla Bir de #BuAçıdanBak · Tüm Bölümler Burada:
  https://youtube.com/playlist?list=PLG3BX7SjVuyhrsgRfHPwDh50YuG3TKMQE

  VIDEOYU BEĞENMEYİ, A...
 • Youtube'da Coşkun Aral Anlatıyor maceramızın ilk videosu Kafa Küçültücüler hakkındaydı.
  1997'de Ekvator-Peru sınırındaki Amazon ormanlarında kafa küçültmeyle ünlü Jivaro kabilesini ziyaret etmiş, bu ritüelin kurbanı olmaktan son dakikada kurtulmuştuk.

  Hayat sürprizlerle dolu. Yirmi beş yıl sonra bir kaçakçılık operasyonunda yakalanan küçültülmüş kafalarla İzmir Arkeoloji Müzesi'nde buluştuk.

  İL...
 • Denizi, mimarisi, tarihi ve su sporlarıyla Alaçatı; Türkiye’nin en önemli turistik noktalarından biri. OPPO ile Bir de #BuAçıdanBak diyen Coşkun Aral, hayata farklı açılardan bakan insanların dokunuşlarıyla Türkiye’deki en iyi restorasyon örneklerinden biri haline gelen Alaçatı’yı anlatıyor.
  #alaçatı #buaçıdanbak #oppo

  OPPO'yla Bir de Bu Açıdan Bak · Yeni Bölümler Burada Olacak:
  https://youtube...
 • Sualtını bize tanıtan ilk Türk olan Haluk Cecan'ın çalışmalarını hep ilgiyle takip etmiş ve uzaktan uzağa ondan çok şey öğrenmiştim.

  2007'lerde belgesel çekimi için gittiğim Sudan'da gözüme çarpan araştırma gemisinin İtalyanlara ait olduğunu ve Sudan tarafından el konulduğunu anlatmışlardı. Tam teçhizatlı bu dalış teknesindeki malzemelerle Nil'de bir sualtı çekimi yaptıysak da pek çok şeyi ne k...
 • Arap Baharı'ndan sonra başlayan Yemen İç Savaşı sürüyor. Mezhepler ve taraflar birbirini vururken açlıktan kendi ellerini kemiren çocuklardan ve yüz binlerce ölüden bahsediliyor. Peki dünya Yemen'deki savaşı neden, nasıl unuttu? Defalarca ziyaret ettiğim Yemen'in dününü ve bugününü anlattım.
  #yemen #savaş #arapbaharı

  VIDEOYU BEĞENMEYİ, ABONE OLMAYI, BİLDİRİMLERİ AÇMAYI LÜTFEN UNUTMAYIN.

  COŞKUN ...
 • Avrupa'da Yeni Savaş Tamtamları mı Çalıyor?  Kuzey İrlanda'daki seçimin sonuçları yeni koşullar getirecek. Büyük Britanya için yeni dönem yeni bir savaş mı demek? İrlanda, Kuzey İrlanda Cumhuriyeti ile birleşebilir mi? Avrupa ve Türkiye için yakın dönem nelere gebe? 15 Mayıs Pazar 10:00'da Timur Akkurt ile Coşkun Aral Anlatıyor'da konuşacağız.

  #CoşkunAral #Kuzeyİrlanda #CanlıYayın
 • Mülteci sorunu yeniden ve yeni boyutlarıyla gündemde. Türkiye'nin göçmen politikasında ilk günden bugüne neler değişti? Savaşlardan kaçanları misafir etme amacı neden büyük bir krize dönüştü? Timur Akkurt soruyor, yakın tarihteki önemli savaşları, göçleri ve mülteci politikalarını izleyen Coşkun Aral anlatıyor.
  #mülteciler #göçmenler #mülteci

  VIDEOYU BEĞENMEYİ, ABONE OLMAYI, BİLDİRİMLERİ AÇMAYI L...
 • 1 Mayıs 1977, Taksim. Tarihe geçen adıyla Kanlı 1 Mayıs. Bir şenlik havasında başlayan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları, anlık bir provokasyonla katliama dönüşüyor. O gün orada bulunan ve en önemli fotoğraflarla olanlara tanıklık eden Coşkun Aral, Kanlı 1 Mayıs'ı anlatıyor.

  YAYINI BEĞENMEYİ, ABONE OLMAYI, BİLDİRİMLERİ AÇMAYI LÜTFEN UNUTMAYIN.

  COŞKUN ARAL'I TAKİP EDİN:
  instagram.com/coskunaral
  tw...
 • 1977'de Cağaloğlu'nda fotoğrafını çektiğim Anthony Quinn'in "Türk halıları nerede?" sorusu merakımı uyandırmıştı. Bu merak yıllar sonra Anadolu Halısı belgeselini çekmemizi sağladı. Bir dünya starının bile peşine düştüğü kadim bir sanat ve zanaat ürünü olan halıların, hak ettiği değerin verilmediği halıcılığın ve halı emekçilerinin hikâyesini anlattım.

  VIDEOYU BEĞENMEYİ, ABONE OLMAYI, BİLDİRİM...

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.