Vücudumuzun yarısından fazlası insan değil!

Barış Özcan


Mikrobiyom ile sağlık arasındaki güçlü ilişki gün geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor. Geleceğin önemli alanlarından biri haline gelecek bu konudaki girişimlerden biri olan Enbiosis hakkında ayrıntılı bilgi için: https://www.enbiosis.com.tr ve https://www.instagram.com/enbiosis adreslerini ziyaret edebilirsiniz (sponsor). 2021 sonuna kadar geçerli %30 indirim kodu: BARIS30
---
Vücudumuzun yarısından fazlası insan değil! Evet, doğru duydunuz. İnsan hücreleri, vücudumuzdaki toplam hücre sayısının sadece %43'ünü oluşturuyor. Geri kalanımız mikroplar.
Şu anda üstünüzde yaklaşık şu kadar mikrop var. 1,5 kg civarında... Yani yaklaşık beynimiz kadar. İnsan hücrelerine göre çok daha küçük oldukları için az yer kaplıyorlar ama burada trilyonlarca tek hücreli canlı var. Dediğim gibi, insan hücrelerinden daha fazla sayıdalar.
“Amma da pismişiz!” diye düşünmeyin. Mikrop deyince insanların aklına hemen pislikle ilişkili b ....Video Etiketleri;Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.