ÖTEKİ ve BEN | Yanlış Okumalar — Yalın Alpay | B10

AVANGART


SPONSOR: https://yemeksepeti.com

"Ben" dediğimiz kimdir? İçten mi gelir, dıştan mı işaret edilir? Ötekinin dikilmiş gözleri altında, uzlaşmaya, onay almaya çalışan kişi, ötekinin rehberliğinde bir benliğe mi açılır? Bu bir "rehinelik" olmaz mıydı? Ben, rehinelikle kendi arzuları arasında bir uzlaşı gözeten kişinin baskılar altında her gün yeniden ürettiği bir yapıntıdır: Tutsaklık içerisinde bir özgürlük arayışı.
İnsan, dış dünyayı zihnine ancak belli işaretler, yorumlar ve okumalar aracılığıyla atabiliyor. Bu zihinsel faaliyette her şey bir işaretler sistemi, dış dünya zihinde yalnızca bir temsil. Oysa gerçek yerine temsilin olduğu her yerde kriz var. Zihnimiz bir kriz yönetim merkezi ve bu krizi yönetmeye çalışırken bulduğu her çare bir "yanlış okuma". Yanlış Okumalar, her okumanın bir indirgeme, çarpıtma, şaşırma, isabetsiz algılama olduğunu baştan kabul ediyor fakat yine de olabilecek en i ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.