Yurt dışında okumak: Toronto, Kanada

+90


Yurt dışında üniversite okumak serimizde bu hafta Kanada'nın Toronto şehrine giden Ali Akkent bize Kanada'da okumayı, öğrenci işinde çalışarak nasıl geçindiğini ve koronavirüs sırasında Kanada devletinin sağladığı maddi yardımları anlattı.

Liseye devam ederken zaman zaman yurt dışındaki okullar hakkında araştırma yaptığını söyleyen konuğumuz, abisi 2016 yılında yüksek lisans için Kanada'ya gittiği zaman yurt dışında okuma fikrini netleştirmeye başlamış. Türkiye'deki üniversite sınavına girip Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazansa da okumayı tercih etmemiş. Kanada'da okumak istediği bir bölümü Centennial College'da bulan Ali, Özel Etkinlik Planlama Bölümü'ne başvurmuş ve 2017'nin Ağustos ayında kabul alıp Toronto'ya yerleşmiş.

Ali, okuduğu okulun ilk dönem ücretini annesinin karşıladığını ancak sonrasındaki okul taksitlerini ve tüm geçim masraflarını çalışarak kendisinin ödediğini ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.