Yurt dışında okumak: Kahire, Mısır | "En çok zorlandığım, karşıdan karşıya geçmek meselesiydi"

+90


Yurt dışında okumak serimizin bu haftaki bölümünde konuğumuz Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Enes Gönen.

Konuğumuz, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eğitimine devam ederken ikinci yabancı dil arayışına girmiş ve bunun ardından inşaat sektöründe işe yarayacağını düşündüğü Arapça'yı öğrenmeye başlamış. Üniversite döneminde tanıştığı Mısırlı bir arkadaşının da etkisiyle Mısır'da değişim programına katılmaya karar veren Enes'e göre bu adımın en önemli sebeplerinden birisi aldığı dil eğitimini pekiştirmekmiş.

Mısır'daki eğitimin Boğaziçi Üniversitesi'ndekiyle kıyaslandığında arada pek bir fark olmadığını dile getiren konuğumuza göre Mısır'da üniversite eğitimi yurt dışına çıkmak için başvurulan yöntemlerden birisi olarak görülüyor. Mısır'da en çok zorlandığı konulardan birisinin ise trafik olduğunu aktaran Enes, 4 aylık sürede yalnızca bir kez trafik ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.