Yurt dışında okumak: Boston | "İstediğin her şey olabilirsin"

+90


Yurt dışında okumak serimizin bu haftaki bölümünde Amerika Birleşik Devletleri'nin Boston şehrinde okumanın nasıl olduğunu, konuğumuz Fulya Kaplan'dan öğreniyoruz.

Fulya, ODTÜ Elektrik Elektronik Bölümü'nden 2011 yılında mezun olduktan sonra, çeşitli master ve doktora programlarına başvurmuş. Burslu kabul alması sebebiyle de Boston Üniversitesi'nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği alanında master ve doktoranın bir arada olduğu birleşik doktora eğitimini tercih etmiş.

Türkiye'deyken, Apple ve Intel gibi şirketlerde çalışmanın kendisine ve meslektaşlarına ulaşılamaz geldiğini söyleyen Fulya, ABD'de okurken yapabileceklerinin ne kadar fazla olduğunu gördüğünü ekliyor. 2017 yılından bu yana donanım teknolojisi mühendisi olarak Apple'da çalışmaya devam ediyor.

"İstediğin her şey olabilirsin" düşüncesinin, insanları bir şeyler yapmak için motive ettiğini düşünen Fulya, ABD'deki yaşamını ve geleceğe dair düş ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.