Yaban hayata dönen vahşi hayvanlar | "İnsanların neden olduğu hataları düzeltmek istiyoruz"

+90


Vahşi hayvanlar yuvalarına dönüyor: Dağ keçisi, kunduz ve Avrupa bizonu gibi türlerin yeniden yaban hayatına nasıl kazandırıldığına tanıklık ediyoruz. İlk durak Fransız Pireneleri: Dağ Keçilerini Yaşama Kazandırma Programı Müdürü Eric Sourp, İspanyol Pirenelerinden alınan dağ keçilerinin, sınırın diğer tarafına nasıl yeniden kazandırıldığını açıklıyor.

Ardından Fransız Alplerine uğruyoruz. Bu bölgede birden fazla tür doğaya yeniden kazandırılıyor. Çevrebilimci François Sarrazin, bazı vahşi hayvan türlerinin rekabet, yırtıcılık ve iş birliği gibi karşılıklı etkileşimle evrimleşmiş olduğu için beraber bulunmalarının doğa için daha verimli olduğunu dile getiriyor.

Fakat yaban hayatına yeniden kazandırma öte yandan tartışmaları da beraberinde getiriyor. Hayvanların yaşadığı alanlara yerleşmiş bazı insanlar, hayvanların yaban hayata bırakılması fikrini kabul etmekte zorlanıyorlar.

Çevrebil ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.