Türkiye'de rapçi olmak | "Artık dört arabanın üçünde rap çalıyor"

+90


Türkçe rap artık "öteki" değil! Rap müzik özellikle son yıllarda pop müziğin tahtına oturmuş durumda. Artık yoldan geçen neredeyse dört arabanın üçünde yerli bir rap şarkı çalıyor. Gençlerin çoğu rap yapar gibi konuşuyor.

Türkçe rap ilk kez Almanya'da doğan Türkiyeli rapçiler tarafından icra edildi. İlk dönem rapçiler içeriklere ve vokal tekniklerine yön verdiler. Bugün Türkiye'de, hip hop çatısı altında birbirinden farklı janrlarda müzikler üretiliyor. Türkiye'de rapçi olmak ise ne çok kolay ne de artık çok zor!

Özellikle "Susamam" projesiyle ses getiren isimlerden biri olan Kamufle "Türkiye'de rapçi olmak yaşadığın ülkeye kendini kabul ettirmektir" diyor.

Türkiye'de R&B yapan az sayıda kadın sanatçıdan biri olan Güneş "Bu dönemde doğduğum için şanslıyım bence. Çünkü yaptığım müzikle, daha önceden doğsaydım bu kadar imkana sahip olmayabilirdim" diyor.

Uzun yıllardır rap dünyasının içinde ....
Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.