Türkiye'de okumak: Yeni Delhi'den Ankara'ya | "Aileler bu baskıyı körüklüyor"

+90


Türkiye'de okumak serimizin bu bölümünde konuğumuz Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'den yüksek lisans yapmak için Ankara'ya gelen Nabiya Bano Gulzar.

Hindistan'daki eğitiminin kendisini oldukça zorladığını, mühendislik ve doktorluk gibi mesleklerin fazlasıyla rağbet gördüğü için bu alanlardaki rekabetin de çok fazla olduğunu aktaran konuğumuz, Delhi Üniversitesi'ndeki İşletme lisans eğitimini tamamladıktan sonra iyi bir kurumda eğitim almak istediği için çeşitli üniversiteleri araştırmaya başlamış. İlk başta özellikle Türkiye'ye gelmek gibi bir planının olmadığını ancak YouTube üzerinden Türkiye ile ilgili videolar izledikçe, Türkçe şarkılar dinledikçe ilgisinin artmaya başladığını paylaşan Nabiya, daha sonra da Türkçe öğrenmeye başlamış.

Etrafındaki insanların söylediklerini dikkate almayıp Türkiye'deki üniversitelere başvuran konuğumuz, Bilkent Üniversitesi'nden tam burslu olarak kabul aldığında is ....
Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.