Türkiye'de okumak: Mısır'dan Türkiye'nin 65 şehrine | "Gittiğim her şehirde bir ailem var"

+90


Türkiye'de okumak serimizin bu bölümündeki konuğumuz İskenderiye Üniversitesi'nden yatay geçiş ile Mısır'dan İstanbul Üniversitesi'ne gelen Yehia Al-Kilany.

2014 yılında İskenderiye Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'ne başlayan Yehia, lisans eğitiminin ilk yıllarının ardından göç konusuna ilgi duyduğunu fark etmiş. Türkiye'nin Mısır'a kıyasla daha geniş bir göç tarihi olduğunu öne süren konuğumuz, daha iyi çalışmalar yapabileceğini düşündüğü için yatay geçiş ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'ne 2016 yılında geçiş yapmış.

Mısır'da yurt dışında okumanın pek yaygın olmadığını paylaşan Yehia, genellikle insanların okumak için değil çalışmak için Mısır'dan çeşitli ülkelere gittiğini ekliyor ve ailesinde yurt dışına okumak için çıkan ilk kişi olduğunu söylüyor.

2016 yılında Türkiye'ye geldiği ilk gün yaşadığı zorluklardan bahseden konuğumuz, Mısır'da da İst ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.