Türkiye'de okumak: İtalya'dan İTÜ'ye | ''Kurduğum hayallerden sonra ilk izlenimim çok kötüydü''

+90


Türkiye'de okumak serimizin bu bölümdeki konuğu; İtalya'nın Ferrara isimli ufak bir kentinden İstanbul Teknik Üniversitesi'ne Erasmus Programı ile Mimarlık okumaya gelen Edoardo Facchinelli.

Edoardo Türkiye'ye gelmeden önce İtalya'da üniversite hayatına mühendislik fakültesinde başlamış. Ancak bu bölümün kendine uygun olmadığını keşfettikten sonra 1 yıl üniversite hayatına ara verip çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşamış ve çalışmış. Bunun ardınan mimarlık okumak istediğine karar vermiş ve Ferrara Üniversitesi'ne başlamış.

Avrupa seyahatinden sonra üniversite hayatını Ferrara'da geçiren konuğumuz, farklı bir yurt dışı deneyimi yaşamak istediğine karar verdikten sonra rotasını Türkiye'ye çevirmiş ve 2019 yılının Ocak ayında İstanbul'a gelmiş. Türkiye'ye gelmesinin sebeplerinden biri olarak Ferzan Özpetek filmlerine duyduğu hayranlığı gösteren Edoardo'ya göre Türkiye'yi tercih etmesinin bir diğer nedeni de ek ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.