Şehirden kaçanlar: Rize'de ekolojik yaşam | "Canice değil, vahşice bir yaşam tercihi"

+90


Şehirden kaçanlar serimizin bu haftaki bölümünde, 30 yıllık İstanbul yaşantısının ardından şehirden köye göç eden ve bir ekoköy oluşturarak ekolojik turizm ile ilgilenmeye başlayan Ertaş ailesiyle konuştuk.

Şehir hayatının zorlukları karşısında uzun yıllar direnen Emine ve Behçet Ertaş çifti, çocuklarının eğitiminden sonra Rize'nin Fındıklı ilçesi Meyvalı (Çampet) köyüne taşınmış. Kızları Sıla da, ailesiyle birlikte bir ekoköy oluşturmuş. Ertaş ailesi, kurdukları ekoköy hayatını doğada yaşayabilme imkanı olmayanlarla paylaşıp bir ekolojik turizm örneğine dönüştürmüş.

Ertaşlar, ekolojik ayak izlerine uyan geziler düzenleyip, gelenlerle hasat zamanları bostanlarını paylaşıyorlar. Bunun yanı sıra, bilgilerini aktarabilecekleri çeşitli kültürel ve sanatsal atölyeler, kadın atölyeleri, öz savunma atölyeleri, çocuk ve çocuk hakları atölyeleri gibi etkinlikler düzenliyorlar.

Ertaş ailesi iç ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.