Otizm spektrumunda olmak: "En önemli şey güvende hissetmek"

+90


Otizm spektrumunda olmak ne demektir, otizm belirtileri nelerdir, otizm tanısı nasıl alınır? Otizmli insanlar, aileler ve uzmanlar yaşamlarını, bilgi ve tecrübelerini sana anlatıyor +90'lı. Dinlemeye hazır mısın?

Otizm bir zeka geriliği değil, nörogelişimsel bir farklılık. Otizm belirtileri her otistik bireyde farklı oluyor. Her bir otistik, birbirinden farklı özellikler barındırıyor. Önemli olan kimin neye, ne kadar ihtiyacı olduğu.

Peki Türkiye'de otistik insanlara nasıl bakılıyor, otistik çocuklar için özel eğitim koşulları ne kadar sağlanabiliyor? Otistik bireylerin ve ailelerinin en fazla mücadele ettiği konu kendi farklılığı değil, toplumdaki önyargı. Bu yüzden toplumun otizme ve otizmli bireylere yaklaşımda değişiklikler ve eğitim alanında fırsat eşitliği istiyorlar.

#Otizm #OtizmSpektrumBozukluğu #Otizmliİnsanlar #NörogelişimselBozukluklar

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.