Orman yangınlarında gönüllü olmak | "Bu toprak bizim, bu ağaç bizim"

+90


Türkiye bu yaz orman yangınlarıyla boğuştu. Muğla'nın Milas, Marmaris, Köyceğiz ve Bodrum ilçeleri ile Antalya'nın Manavgat ilçelerindeki yangınlar günlerce devam etti. Yangınlar kadar konuşulan bir diğer konu ise, yangın sırasında halkın gösterdiği dayanışma ve yangın söndürme gönüllüleriydi.

Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok kentten yangın bölgelerine gelen sivil gönüllüler, yanan ormanlık alanların soğutulmasından, bölgeye gönderilen yardımların lojistiğine birçok görev üstlendi.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesini çevreleyen ormanlık alanları saran yangınlar, Çövenli yaylasındaki evlere yaklaştığında yerleşim yerleri boşaltıldı. Havadan müdahalenin ardından yapılan soğutma çalışmalarına İstanbul, İzmir ve Bursa'dan gönüllülerin yanı sıra Pınar mahallesinde yaşayan köylüler de katıldı.

Kendilerine "Kara Şimşekler" adını veren ekip, alevlerin köye ulaşmasını engellemek için s ....
Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.