Komedyenlerin korona bilançosu: "Hepimizin siniri bozuldu"

+90


Türkiye'de koronavirüs salgınında yükselen vakalar nedeniyle hükümet 'tam kapanma' ilan ederken, korona kısıtlamaları birçok iş kolunu olduğu gibi sahne sanatlarını da olumsuz etkiledi. Pek çok müzisyen ve sanatçı 2020 yılının Mart ayından beri sahneye çıkamıyor.

Sahnede stand-up komedi yapan performans sanatçıları da salgının yarattığı ekonomik olumsuzluktan en çok etkilenen meslek grupları arasında yer alıyor. Durumun "Bunlar da hobi olarak çıkıyor orada şakalar yapıyorlar" söyleminden biraz daha farklı olduğunu öne süren konuklarımız, evde kalmalarının istendiği dönemlerde devletten ekonomik destek alamadıklarından bahsediyorlar. Bu ve benzeri durumların ise "Aslında sizin yaptığınız işin hiçbir önemi yok" mesajını verdiğini söylüyorlar.

Caner Omur, Özge Özel, Seda Yüz ve İsmail Türküsev ile pandeminin ve beraberinde gelen kapanmaların, komedyenlerin hayatlarını nasıl etkilediğini konuştuk.

İzle ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.