Heykeltıraş olmak | Server Demirtaş: "Sokaklarda yürüyebilen heykel istiyorum"

+90


Heykeltıraş Server Demirtaş, kendisini bir ressam ve aynı zamanda hareketli (kinetik) heykeller üreten bir sanatçı olarak tanımlıyor. Daha önce yaptığı hareketsiz heykellerle kendisini tam olarak ifade edemediğini söyleyen sanatçı, hareketli heykellerle kendisini daha iyi anlatabildiğini belirtiyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü mezunu heykeltıraş, mühendislik eğitimi almamasına rağmen çocukluğunda, babasının mesleğinden dolayı sürekli makine aksamlarını gözlemlediği için bir makine mühendisi gibi hareketin formülünü, yaptığı heykellere aktarıyor.

Sanatçı, mekanik açıdan, Leonardo da Vinci, El Cezeri gibi ustalardan ve Jean Tinguely gibi sanatçılardan beslendiğini söylüyor. Yaşadığı evi stüdyo olarak kullanan sanatçı, her bir heykelini tek tek ince bir işçilikle tasarlıyor.

#HeykeltıraşOlmak #ServerDemirtaş #KinetikHeykel

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.