Eylemdeki kadın işçiler | "Biz köle değiliz; biz işçiyiz, emekçiyiz"

+90


Migros Depo'da çalışan 40 işçi, sendikaya üye oldukları için ücretsiz izne çıkarıldığını söylüyor. İşçiler, şirketin Şekerpınar'daki deposu önünde Aralık 2020'den beri sendika hakları için eylem yapıyorlar.

Ücretsiz izindeyken verilen 1.420 TL maaş ile geçinemediklerini belirten işçilerin talepleri; işlerine geri alınmaları, sendikalarının tanınması ve çalışma koşullarının düzeltilmesi.

Sendikaya üye olmanın yasal hakları olduğunu söyleyen işçiler çalışma şartlarının iyileştirilmesi, mesai ve mola saatlerinin yeniden düzenlenmesi, tuvalet ve soyunma odaları gibi elzem ihtiyaç alanlarının sayılarının arttırılması ve en önemlisi de ücretsiz izne çıkarmaların önüne engeller koyulması için eylemlerine devam ediyorlar.

Özellikle kadın işçiler çalışma koşullarının ağır olmasından şikayetçi oldukları için sendikalı olmaya karar verdiklerini söylüyor. Koronavirüs pandemisi boyunca "Sabah ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.