Evsiz olmak: Sokakta yaşamak | "Bana bakma, bana gel"

+90


İnsan, neden ve nasıl evsiz kalıp, sokakta yaşamaya başlar?

62 yaşındaki Alaattin Arslan, hayatının önemli bir kısmını sokaklarda yaşayarak geçirmiş. Arslan'ı kendi tabiri ile 'sokaklara atan' neden ergenlik döneminde aile içinde yaşadığı bir olay.

Bir dönem Kütahya, Eskişehir gibi şehirlerin sokaklarında sabahlayan Arslan, sonrasında İstanbul'a gelerek farklı semtlerde diğer evsiz insanlar ile yaşamaya başlamış. Toplumun sokakta yaşayan insanlara karşı ön yargıları olduğunu belirten Arslan'a göre herkes, kendisini bir anlığına bile olsa sokakta bulabilir.

Arslan’ın şair bir kimliği var. Sokaklarda yaşadıklarını şiirler ile buluşturan evsiz adam, şiirlerinde sık sık toplumun evsizlere karşı gösterdikleri ön yargılara yer veriyor.

Sokakta yaşamanın en büyük dezavantajlarından bir tanesinin tehlikeler olduğunu söyleyen Arslan, evsiz olmanın sağlık problemlerini de beraberinde getirdiğini belirtiyor. Evsiz ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.