Engelli serbest dalışçı olmak I "Ne yaparsan yap, yürekten yap"

+90


Mustafa Beyaz, Rizeli dünya rekortmeni bir paralimpik serbest dalış sporcusu. 2003 yılında yaşadığı bir trafik kazası sonucu iki bacağını da diz altından kaybeden Mustafa, kazadan sonra boğulma tehlikesi geçirmiş. Bu da denize karşı fobisinin oluşmasına neden olmuş. Ama Mustafa, korkusunun üzerine giderek denizin altındaki dünyayı gözleriyle görüp ilk tanıştığında kendini özgür ve mutlu hissettiği gezegeni bulmuş. Su altını keşfetme macerası da böyle başlamış.

2018 yılında bir hocasının "Gel bir deneyelim" çağrısından sadece 10 gün sonra ilk serbest dalış yarışmasına katılan Mustafa, o gün üç tane de birincilik madalyası almış. Serbest dalış, Mustafa'nın yaptığı tek spor değil. O bir doğa ve ekstrem spor tutkunu. Snowboard da yapıyor, kaya tırmanışı da.

Başarılı sporcu, tüm bu maceralarını pandemi sırasında açtığı YouTube kanalından paylaşıyor. "Hayatı yaşamak için sadece bir adım atma ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.