Dizi seti çalışanı olmak I "Başka iş bulsunlar"

+90


"Türk dizileri" artık küresel ölçekte biliniyor. Bu üretimlerin mutfağı ise dizi seti. Fakat dizi setlerindeki ağır çalışma koşulları ile ilgili haberler de sık sık gündeme geliyor. +90 ekibi olarak, ulusal kanallar ya da dijital platformlar için üretilen dizilerde çalışanların sesine kulak verdik.

Televizyondan dijitale geçiş yapan Leyla İle Mecnun dizisinin setine konuk olup, yapım amiri İrem Ertürk, kamera operatörü Barbaros Engin, idari yapımcı İsmail İçen, kostüm asistanı Anıl Yıldız ile platform yayınlarıyla beraber değişen, iyileşmekte olan çalışma koşullarını, alanın tatmin edici taraflarını değerlendirdik.

Dostoyevski rolü ile karşımıza çıkan tiyatro kökenli Bülent Baytar ile oyuncu olarak bir dizide çalışmanın ne demek olduğuna; sanat yönetmeni Esen Baysal ve yönetmen yardımcısı Emrah Yılmaz ile set ortamında yaşanan mobbing ve üstü örtülen taciz vakalarına; örgütlenme ve sendikal faaliy ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.