Çalışan kadınlar: Muhtar olmak | "Bir çocuğun evliliği hayatının kararması demek"

+90


Çalışan kadınlar serimizde bu hafta Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Muradiye Mahallesi'nin kadın muhtarı Dilek Demir'i tanıyoruz.

Mahalle sakinleri tarafından muhtarlığı öncesinde de oldukça tanınan Dilek için adaylığını koymak çok da kolay bir karar olmamış.

Daha önce çevresinde kadın muhtar hiç görmeyen Dilek, "Kadından muhtar mı olur?" diye düşünmüş ama mahalle sakinlerinin desteğiyle bu kararı vermiş. Şu an ikinci dönem muhtarlık yapan Dilek, hem ilk seçim hem de ikinci seçimde özellikle erkek adaylara büyük farklar atarak seçimleri kazanmış.

2014'ten bu yana muhtarlık yapan Dilek, mahalleliye olan diğer yardımlarının yanı sıra şimdiye kadar 80 çocuğa yardım etmiş. Bu gençlerden 40'ını da çocuk yaşta evliliğe zorlanmaktan kurtarmış.

Bu aslında Dilek'in kendi deyimiyle "Hayattan bir öç alma." Kendisi de çocuk yaşta evlendirilen Dilek'in hayatta kendine adadığı en önemli misyonlarından biri evlili ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.