Çalışan kadınlar: "Kendi annem bile bana inanmadı" | 40 yaşından sonra Fransızca öğrenmek

+90


Yabancı dil öğrenmek sence kolay mı? Peki, bir meslek edinmek ve hayata sıfırdan başlamak? 40 yaşından sonra Fransa'da Fransızca öğrenmeye başlayan ve sonrasında peynir yapımı ve peynircilik konusunda eğitim gören Canan Urhan, bugün çalışan kadınlar arasında.

Canan Urhan'ın Fransızca serüveni, 2005 yılında oğlunun üniversite için Fransa'ya gitmesiyle başlıyor. Oğluna yardımcı olmak için Fransa'ya gittiklerinde, tek kelime Fransızca bilmediği için, Fransızca öğrenme ihtiyacı hissettiğini söylüyor.

Fransızca öğrenmek için kaydolduğu okuldaki sınıf arkadaşları, oğlu yaşındaki gençler olduğu için, sosyalleşme şansı bulamıyor. Carol isimli komşusu ile bu dönemde şans eseri tanışarak arkadaşlık kurmaya başlıyor. Peynircilik yapan Carol ile Fransızcasını ilerletmeye çalışırken, fark etmeden, peynirciliğe başladığını belirtiyor. Peynir yapımını öğrenmek için peynir okulunda eğitim alıyor. Ve pe ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.