Çalışan kadınlar: Hopa'da çay üreticisi | "Üretenin yönettiği bir tarım anlayışı istiyoruz"

+90


Çalışan kadınlar serimizde bu hafta Artvin Hopa'dayız. Çay kooperatifi üyesi ve çay üreticisi Esin Özmer, kooperatifte yaptıklarını ve yerel üretimdeki dayanışma ruhunu anlatıyor.

Esin'in üyesi olduğu ve 2 yıldır çalıştığı Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, çay üreticilerinden oluşuyor. Kooperatif 1959 yılında kurulmuş ve şu an 4.200'den fazla üyesi var. Esin, kooperatifin muhasebe bölümünde çalışmasının yanı sıra, yaş çaylarını satmak isteyen üreticilerle görüşüyor, gelen çayları tartıyor. Üreticilere olan ödemelerle ilgili sorumluluk da ona ait.

Üreticilerden doğrudan aldıkları yaş çayları kendi fabrikalarında işliyorlar ve Hopa Çay markası altında diğer kooperatiflere ve büyükşehir belediyelerine tedarik ediyorlar. Kooperatif, üyesi olan üreticileri desteklemeye çalışıyor. "Özel sektör üreticileri sömürüyor, devletin belirlediği fiyatın çok altında çay alımı yapıyor" diyen Esin, pand ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.