Çalışan kadınlar: Eczacı olmak | "Vicdani bir sorumluluğumuz var"

+90


Çalışan kadınlar serimizin bu bölümdeki konuğu Diyarbakır'da eczacılık yapan Rojda Yılmaz. Doğma büyüme Diyarbakırlı olan Rojda, Ankara'da eczacılık okuduktan sonra Diyarbakır'a geri dönmüş. Bir yandan severek mesleğini yapmış, bir yandan da Eczacılar Odası'nda aktif bir şekilde çalışarak Diyarbakır'a katkıda bulunmak istemiş.

"Eczacı en yakın sağlık danışmanıdır" diyen Rojda, işinin sadece ilaç satmak olarak değil, aynı zamanda insanların sorunlarını dinlemek olduğunu söylüyor, bu iletişimi bir nevi terapi olarak tanımlıyor.

Özellikle eczaneye gelen kadınların bir kısmının kadın bir eczacıyla görüşmeyi tercih ettiğin belirten Rojda, erkeklerin ise bazı şeyleri kendisiyle konuşmaktan çekinerek tam tersi bir talepte bulunduklarını belirtiyor.

Son zamanlarda en çok şikayet ettiği konu ise, bazı müşterilerin kendisini ve diğer meslektaşlarını stokçulukla suçlaması. Hiçbir meslektaşının böyle yo ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.