Çalışan kadınlar: Airbrush ressamı olmak I "Tuval ressamlığı bana yetmedi"

+90


Airbrush, basınçlı hava tabancasının içindeki boyanın iğne ucundan püskürtülmesi prensibine dayanıyor. Bu tekniği Türkiye'de ilk uygulayan isimlerden biriyse Evrim Duyar. O, savaş uçaklarını, yelkenlileri, koca koca tırları boyuyor. Dev duvar resimleri yapıyor.

Evrim, internette dolaşırken bir motosikletin üzerine yapılan resme aşık olarak airbrush ressamı olmaya karar verdi. Ancak kurumsal hayattan kopması, ölümden döndüğü bir trafik kazası sonrasında oldu.

''Hayatımı değiştirmeye o kazadan sonra karar verdim'' diyen Evrim, Türkiye'de henüz yapılmayan airbrush ressamlığı konusunda ilk adımını oto boyacıları, maketçiler ve motosikletçilerin yanında attı.

Airbrush ressamı olmak kolay değil. Bir ilki gerçekleştiren her insan gibi o da zorluklarla karşılaştı. Bu süreçte sık sık kendine olan güvenini kaybettiğini söyleyen Evrim, o günleri "Yapamıyorum, kırılıyorum, bırakıyorum, pes ediyorum. Tekrar gidiyorum,....


Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.