Bursa'da kentsel dönüşüm: "Beton yığını, başka bir şey değil"

+90


Türkiye'de birçok şehirde kentsel dönüşüm kapsamında eski binalar yıkılırken yerlerinde yüksek katlı binaların ve toplu konutların yükselişlerine şahit oluyoruz. Çok sayıda büyükşehirde olduğu gibi Bursa da kentsel dönüşüm ve TOKİ etkisiyle hızla değişen şehirlerden biri.

Peki daha modern bir yapılaşma için dönüştürülen kentler bu değişim ile silüetlerini kaybediyorlar mı? Bursa'da doğmuş ve büyümüş şehir plancısı Gizem Kıygı'ya göre yanıt; evet.

Şimdi Bursa'da yaşamasa da Gizem her gittiğinde kentin geçirdiği ve geçirmeye devam ettiği dönüşümün çocukluğundaki Bursa'dan bir şeyler alıp götürdüğüne tanıklık ediyor.

Kendisi TOKİ'nin 2011 yılında tamamladığı Doğanbey Toplu Konutları'nın, kentin çehresini tümüyle değiştirdiğini düşünüyor. Doğanbey TOKİ sakinleri de konutların Bursa'nın ekolojisini ve kimliğini, içinde yaşayanların ise sağlığını ve psikolojisini bozduğunu ....


Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.