Avukatlıktan tam zamanlı dansçılığa | "Hukuk yalan, dans evrensellik ve sınırsızlık"

+90


"Sen nasıl avukatlığı bırakıp balerinliğe devam edebilirsin? Avukatlık bırakılır mı, hukuk bırakılır mı?"

Bunlar 5 yılın ardından hukuk alanında çalışmayı bırakan birinin ilk karşılaştığı tepkilerden yalnızca bazıları. Yıllarca çalıştığın işi bırakıp başka bir iş ile yaşamını devam ettirmek nasıl olurdu? Bu yolculuğu, hukuku bırakıp tam zamanlı dansçılığa geçiş yapan Begüm Gönenç'ten dinleyelim.

3 yaşından beri bale yapan Begüm, ailesinin yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle baleye devam edebilmek için 12-13 yaşlarındayken asistanlık yapmaya başlamış. Üniversite için bölüm tercihi yapması gerektiğinde ise idealleri uğruna hukuk okumak istediğini belirten konuğumuz, 2012 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ağırlıklı olarak ceza hukuku alanında çalışmış. Ancak karşılaştığı maddi ve manevi güçlüklerden dolayı bir süre avukatlıktan uzaklaşıp ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.