Amerika'da öğrenim kredisiyle üniversite okumak

+90


Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) üniversite okumak birçok gencin hayali. Ancak Amerika'da üniversiteli olmanın bedeli oldukça ağır olabiliyor. Üniversite öğrencilerinin yıllık ortalama 34 bin dolar harç ödemesi gerekiyor. Bu nedenle öğrenim kredileri, Amerika'daki borç kaynakları arasında ikinci sırada. Geçtiğimiz yıl, Amerika'daki üniversite öğrencilerinin %69'u öğrenim kredisi çekti.

Bu durum, Amerikalı gençlerin mezun olduktan sonra hayata ağır bir banka kredisi borcu ile başlamasına neden oluyor. Fakat pek çok genç eğitim seviyelerine göre iş bulmakta zorlanıyor ve hayatlarının büyük bir bölümünü borç ödemekle geçiriyor. Kredi borçlanması, gelirlerinin büyük bir bölümünü öğrenim borçlarını ödemek için kullanan gençlerin alım gücünün düşmesine neden oluyor.

Amerikan Merkez Bankası’nın verilerine göre Amerika'daki öğrencilerin kredi borcu 2018 yazı itibariyle 1,5 buçuk trilyon doları aşm ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.