Alanında iş bulamayanlar: Şehir ve bölge planlama mezunu

+90


Alanında iş bulamayanlar serimizin yeni konuğu Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden 2018 yılında mezun olan Şiba Tek. Öğrenciliği boyunca bölümünde uzmanlaşmış bir üniversitede okuduğu için işsiz kalmayacağını duyan Şiba, mezun olduktan sonra işlerin değiştiğini ifade ediyor. "Bir şeyler için çabalıyorum, ama olmuyor." diyen Şiba, başvurduğu bazı işlerde ise etik olarak rahat edememiş. Örneğin yeşil alanlara konut projesi yapacağı bir işi prensiplerine aykırı bulmuş. Şimdi ise gönüllü olarak derneklerde çalışıyor.

Şiba, beş yıl emek verdiği alanında tatmin edici bir ilerleme kaydedemediğini hissederken, öbür yandan da çevresindekilerin beklentileriyle birlikte moral bozukluğunun kaçınılmaz olduğunu anlatıyor. 24 yaşında iş bulamayan birine yetersiz hissettirenlerin olduğunu ve dolayısıyla bu kişiler ile ilişkisinin bozulduğunu belirten Şiba, bu olumsuz yorumları duymazdan gelmek gere

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.