Alanında iş bulamayanlar: Radyo, televizyon ve sinema mezunu

+90


Alanında iş bulamayanlar serimizin bu bölümünde konuğumuz İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema (RTS) mezunu Şeref Alagözoğlu. Şeref, okuduğu bölümden mezun olanların CV ile iş bulamadıklarını, ancak tanıdık vasıtası ile iş bulabileceklerini söylüyor.

Şeref, alanında çeşitli işlerde çalışmış olmasına rağmen aldığı ücretler onu tatmin etmemiş. Alan seçimini ve kazandığı ücretleri sorguladıktan sonra alanını değiştirip polis olmaya karar vermiş. Mülakatları geçmesinin ardından başlayan eğitim sürecinde, sağlık yönetmeliğinden ötürü polis olamadığını aktaran Şeref, alanında iş aramaya geri dönmüş.

Şu an hizmet sektöründe çalışan Şeref, Radyo, Televizyon ve Sinema mezunlarının iş arama süreçlerindeki zorlukları, karşılaşılan iş koşullarını ve kendi sürecini bizlerle paylaştı.

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.