Alanında iş bulamayanlar: Hukuk mezunu

+90


Alanında iş bulamayanlar serimizin bu bölümünde konuğumuz İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Kağan Şeker.

Kağan, diğer alanların aksine, hukukun büyüyen bir sektör olduğunu ve hukuk alanında mutlaka bir iş bulabileceğinizi belirtiyor. Ancak bulduğunuz işin ne olduğunun ve hukuk mesleğiyle ne ölçüde örtüştüğünün önemli olduğunu söylüyor.

Kağan, stajyer avukatlara ve ücretli avukatlara teklif edilen ücretlerden ve 7/24'e evrilmiş olan çalışma şartlarının mesleğin kendi doğasına aykırı olduğunu savunuyor ve ekliyor, "Ben iş kanunundan kaynaklanan haklarınız için size bir hukuki destek verirken, tüm gün bu uğradığım haksızlığı hazmetmekle ve bunu sindirmekle geçirmek durumundayım."

Kağan, geleceğini olumlu görebileceği bir tablonun söz konusu olmadığını, kendi hakkını savunamadığı bir pozisyonda çalışmaya itildiğini söylüyor. Kağan Şeker, kendi sürecini ve Hukuk Fakültesi mezunları ....

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.