Alanında iş bulamayanlar: Astronomi ve uzay bilimleri | "Sahip olduğum meslek anlam ifade etmiyor"

+90


Alanında iş bulamayanlar serimizin bu bölümünde konuğumuz İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olan Batuhan Kızıltepe. Asker kökenli bir ailede büyüdüğünü anlatan konuğumuz bilime olan ilgisi sayesinde bu bölümü tercih ettiğini söylüyor.

Üniversiteye girdiği dönemde uzaya yönelimin fazla olduğunu paylaşan Batuhan, bu durumun kendisine olanaklar oluşturacağını düşünse de bölüme başladıktan sonra bakış açısı değişmeye başlamış. Bölümünden mezun olanların öğretmenlik, akademisyenlik ve yurt dışında çalışmak dışında istihdam alanları olmadığını belirten konuğumuz, sorumlu şekilde mezun olduktan sonra müziğe olan ilgisinin üzerine gitmeye devam etmiş.

2013 yılında bir müzik grubuyla beraber çalışmaya başlayan ve bu süreçte müziğin kayıt ve kayıt teknolojileri kısmına ilgisinin artmaya başladığını paylaşan Batuhan, İTÜ'nün Müzik Teknolojileri bölümü oldu ....
Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.