• Çalışan kadınlar serimizden marangoz Teslime Özdemir Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyor.

  Çocukken, dedesinin bir marangoz atölyesi varmış. Teslime bu işe yatkın olabileceğini düşünmüş ve belediyede çalışırken marangozluk eğitimi için başvurmuş. Bu, kendi ifadesiyle Teslime için bir dönüm noktası olmuş. Eğitim ve sertifika almış, o tarihten bu yana artık marangoz olarak çalışıyor.

  Boşan...
 • KYK'ya yapılan zam öğrencilere ne kadar yetiyor?
 • "Şişmanlık bir hakaret değil, bir beden tipi" diyor alternatif model Asu. Videomuzun tamamı +90'da.
 • İsa eğitim masraflarını karşılayabilmek için yazlarını inşaatta çalışarak geçirmiş. Çalışan öğrenci olmak kolay mı?
 • İstediğim Türkiye'nin 2. bölümünde, "Sokakta mendil satarak geçinmeye çalışanlara, evsiz ya da bağımlı insanlara nasıl yardım eli uzatılabilir?" diye sorduk.

  Sosyal hizmetler uzmanı olarak eğitim alan Muhammet Sami Kılıç, üniversite yıllarından beri bunun için çalışıyor.

  Şefkat Der'in kurucularından Hayrettin Bulan'a göre İstanbul'da 7.000-10.000 arasında, Türkiye genelinde ise 70.000 civarı...
 • Göçmen girişimci olmak ve bunu yurt dışında yapmak ne anlama geliyor? Start-up vizesine başvurarak Finlandiya'ya göç eden girişimci Taha Utku Korkmaz'a kulak ver.

  2022 yılında yalnızca Türkiye'de, girişimcilik ekosisteminin aldığı yatırım 1.4 milyar doların üstünde. Bununla birlikte birçok ülke de girişimcilik ve start-up alanlarında çeşitli destek programları yürütmekte.

  İnönü Üniversitesi Müz...
 • İzmir'in meşhur helva ustası Mehmet Helvacı'dan helvanın inceliklerini öğren.
 • Mobbing'e karşı çalışanın izleyebileceği hukuki yollara baktık.
 • Eski, ikinci el eşya satmanın ve almanın meraklısı olanları buluşturan bitpazarları, genelde biraz nostalji biraz da keyif ile anılır. Ancak bugün hayat pahalılığıyla boğuşanlar için eskiye olan ilgi, romantik bir tutku olmaktan çok uzak. +90, İzmir'in Kahramanlar semtinde, her pazar günü kurulan ve başkalarının eskileriyle bir hayat şansı arayanlar için tezgah açan bitpazarı esnafının hikayelerin...
 • Türkiye'de bisiklete binmek kolay mı? Bisiklet tutkunlarına sorduk.

  #bisikletsevenler #bisiklet #bisikletkeyfi
 • Belgrad'da gerçekleşecek Dünya Engelliler Satranç Olimpiyatı'nda farklı engel grupları ilk kez yüz yüze yarışacak. Milli takım sporcusu Uğur Deniz, hem turnuvanın önemini, hem de satrancın kendi hayatındaki yerini +90'a anlattı.

  #satranç #engelliolmak #engelsizyaşam
 • Gülce, tıp bilimine faydalı olabilmek için bedenini bağışlamış. Beden bağışı hakkında sen ne biliyorsun?

  #kadavra #organbağışı #bedenbağışı
 • Disleksi, normal veya normalüstü zeka seviyesindeki bireylerin okuma ve okuduğunu anlamada sorun yaşamalarını ifade eden bir özel öğrenme güçlüğü türü. Buna ek olarak disgrafi yazma becerilerindeki sorunları, diskalkuli ise matematik becerilerindeki sorunları belirten diğer öğrenme güçlüğü türleri. Disleksi en sık karşılaşılan öğrenme güçlüğü tipi olduğu için "özel öğrenme güçlüğü" kavramı yerine ...
 • Hindistan, 10 yıldan kısa bir süre içerisinde internet kullanıcısı sayısını 2 katına çıkardı. 1,3 milyar insanın yaşadığı Hindistan'da nüfusun yarısı internet kullanıyor.

  Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin bu iddialı planının ardında yatan amaç, ülkenin yüzünü trilyon dolarlık bir dijital ekonomiye çevirmek ve ülkede yaşayanları dünyadaki diğer internet kullanıcılarıyla bir araya getirmek. Bu...
 • HPV (Human Papilloma Virüs-İnsan Papilloma Virüsü) günümüzde cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar arasında en yaygın olanlardan biri. HPV'ye karşı en etkili korunma yöntemi olan HPV aşısı, birçok ülkede ücretsiz olmasına rağmen Türkiye'de oldukça yüksek bir ücret karşılığında yaptırılabiliyor.

  #hpvvaccine #hpvaşısı #sağlık
 • Panik atak, özellikle pandemiden sonra toplumda daha da sık görülmeye başladı. Gerek toplumsal gerek kişisel sebeplerden doğabilen panik atağı yaşanlar anlatıyor.

  #panikatak #kaygı #psikoterapi
 • İzmir'in Beydağ ve Kiraz ilçelerine bağlı yedi köyde yaşayanların kaderi, Beydağ Barajı'nın yapılmasıyla değişti. Yılda üç ürün aldıkları bereketli topraklar, baraj gölünün altında kalınca geçimlerini çiftçilik ve hayvancılıktan sağlayan köylüler için zor günler başladı.

  Sıkıntılı birkaç yılın ardından, tarlalarını ellerinden alan baraj gölünü yeni geçim kaynağı yapmaya, yani balıkçılığa başlama...
 • Türkiye'de 2023 seçimleri için geri sayım başladı. Ancak siyasete yön veren liderlerin yaş ortalaması 65.
  #2023seçimleri #zkuşağı #erkenseçim
 • Dünya rekortmeni serbest dalışçı Şahika Ercümen, su altındaki manzarayı ve plastik atık tehlikesini anlatıyor.

  #sualtı #plastik #dalgıç
 • Hayvan hakları aktivisti Stefan, yavru köpek kaçakçılarının peşinde. Onun organize ettiği köpek kurtarma operasyonuna eşlik etmek ister misin?

  #köpek #köpekyavrusu #hayvanhakları

Dün Türkiye YouTube'da En Çok İzlenen Videolar

Bu platformdaki tüm istatistikler ve sıralamalar YouTube API üzerinden alınan bilgiler kapsamında oluşturulmaktadır.

Dün en çok izlenenler listesi günlük olarak 01:00 da yenilenmektedir. Güncel listeyi takipte kalmak için bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz yada aşağıdaki bölümden günlük E-Mail bültenimize kayıt olabilirsiniz.

En çok izlenen videolar sıralaması şimdilik yalnızca Türkiye özelinde yapılmaktadır.